20 produktivních věcí, které můžete udělat ze své postele

od Michaela Leraková -
5 min

Kdo říká, že nemůžete zůstat celý den ležet a u toho stihnout bambilion věcí? Předpokládáme, že každý, vaší matkou počínaje a spirituálním guru Jolandou konče. Ale hádejte co. Mocnou mantru “hodně budeš někde” zvládnete zčásti naplnit i z pohodlí vaší postele – stačí si na chvíli bloknout 9gag a vzdát se virálů na YouTube. Tak si připravte popcorn a notebook, sem tam se otočte na druhý bok, ať kvůli nám nemáte proleženiny, a moc nepijte, ať nemusíte vstávat. 3, 2, 1… gratulujeme. Právě začínáte být produktivní. 

1. Zazálohujte si telefon

Víme, že se na to chystáte už věky. Víme to proto, že my taky. A je to vysoce potřebná věc. Cena toho fotografického kompromitujícího materiálu, který na kamarády máte, je prostě nevyčíslitelná.

2. Změňte si hesla

Nechceme vás strašit, ale mít heslo alenka123 na všech účtech, od Facebooku přes gmail po eBay, není úplně safe. 

3. Sepište si obsah vaší skříně, najděte slabá místa a inspirujte se na Pinterestu

Vsadíme se, že po ránu nevíte, co na sebe. Není nic jednoduššího než sepsat si obsah všeho, co na sebe máte možnost navěšet. Snadno tak zjistíte, že máte nekombinovatelné barvy nebo střihy, zjistíte, jaké co nenosíte, a až vyrazíte na nákupy, budete přemýšlet nad tím, jak nové kalhoty zapadnou do zbytku skříně. 

4. Naučte se time management

Podívejte se na pár videí a tipů na to, jak zůstat produktivní a efektivně plánovat. My doporučujeme začít si psát vlastní Bullet Journal – diář, který si navrhnete podle vlastních preferencí a kde se díky jasně dané legendě perfektně vyznáte. 

5. Uspořádejte si mailovou schránku

Promažte si promo a social záložky, smažte nebo odpovězte na maily, které máte ohvězdičkované už týden, a odhlašte se z odběru těch dvaceti mailů, které vám denně zahlcují schránku. 

6. Začněte psát články

Myslíte si, že na Avokáda píšeme od avokádového toastu z cool kavárny u Staromáku? Ach, jak jste naivní. Většinou zdravíme z pohodlí vlastní postele. Ale produktivní jsme šíleně. 

7. Založte si blog

Pokud se vám nechce psát pro někoho jiného, nastartujte vlastní projekt. Chápeme, že nejtěžší je se rozhoupat. Tak my vás virtuálně rozhoupáváme. Jestli do deseti minut nevznikne nová webová stránka, virtuálně vás z tý houpačky shodíme, a bude to dost bolet. Není zač. Jo, a chceme odkaz. 

8. Vyčistěte si notebook

Ve všech slova smyslech. Vsadíme se, že samotný přístroj je zamatlaný podobně jako váš harddisk. 

9. Přelepte si webkameru

Dělá to Mark Zuckerberg, dělá to šéf FBI, měli byste to udělat i vy. Pokud potřebujete dodatečné argumenty, pusťte si seriál Black Mirror, epizodu Shut Up And Dance

10. Upište se online kurzu

Staňte se expertem na Excel, naučte se zásady digitálního marketingu nebo se konečně začněte učit nový jazyk. Online kurzů je na internetu spousta, a spoustu z nich dokážete sehnat i zadarmo. Začít můžete s našimi tipy

11. Vytvořte si budget

Mrkněte na výpis z účtu, zhrozte se, kolik peněz necháváte ve vinárnách, a zkuste si vytvořit reálný plán, jehož cílem je pár kaček i ušetřit. 

12. Vyšperkujte si LinkedIn

Vaše budoucí kariéra vám za to poděkuje. A vy můžete poděkovat nám, protože návod na perfektní LinkedIn profil pro vás už máme. 

13. Objednejte se k doktorovi

Vaše zubařka už zapomněla, jak vypadáte, a ta bolest spodních zad asi nebude úplně košer, když si nezvládnete zavázat ani tkaničky. Tak to koukejte pořešit. Je to otrava, štve nás to za vás, ale zdraví máme jen jedno. 

14. Zavolejte babičce

A hoďte si do kalendáře upomínku, abyste jí volali každé 2 týdny. Bez té milé staré paní byste před pár lety neměli ani na nanuka. 

15. Sepište si seznam cílů

Na týden, na měsíc, nebo na rok, to už je na vás. Jakmile vaše cíle uvidíte černé na bílém, pravděpodobně začnete na jejich naplnění i pracovat. Chcete trochu nakopnout? Určitě vám pomůže si uvědomit, kolik vám v životě zbývá týdnů

16. Inspirujte se u Ted Talks

Ted Talks jsou naší srdcovkou, a určitě budou i vaší. Zajímavá témata z oblasti vědy, psychologie, osobního rozvoje či vzdělávání podávají ti nejlepší řečníci, a nové konference se pořádají po celém světě na týdenní bázi. Pokud nevíte, kde začít, dali jsme pro vás dohromady několik obzvláště dobrých

17. Objednejte si knížku, po které už dlouho koukáte

Jakmile vám totiž přistane doma, budete mít nutkání ji přečíst. My rádi objednáváme z BookDepository.com, kde mají obrovskou nabídku a celosvětově odesílají bez poštovného. Nebo mrkněte na české online antikvariáty. 

18. Svolejte kamarády na pivo

Beztak už vás určitě nebaví vidět je jen skrz ikonku na Messengeru. 

19. Sestavte si packing list pro různé příležitosti

Jezdíte často na fesťáky, chalupu nebo k rodičům, a vždycky se vám podaří něco zapomenout? Sestavte si packing listy pro různé příležitosti, a vracet se k nim můžete do aleluja. S tím festivalovým vám navíc pomůžeme. 

20. Čtěte Avokáda

Ještě jste se pravděpodobně k ani jednomu z tipů nedostali, a už si připadáte děsně produktivně. No nemáme pravdu? Tak nás čtěte dál, protože s námi budete hodně někde. A to chcete.