6 seriálů, které v Avokádech milujeme

od Lukáš Martínek -
5 min

Máme pro vás 6 seriálů, které jsou tím nejlepším, co jsme v našich krátkých a marnivých životech zatím zhlédli. Pokud jste je viděli všechny, tak na dálku tleskáme vašemu vytříbenému vkusu. A pokud jste je ještě neviděli, tak to honem běžte dohnat - tahle šestka je čisté seriálové zlato. 

Mladý papež

Vatikán, církev, papež, konkláve... mohou být tyhle věci vůbec cool? Do roku 2016 těžko. Jenomže pak přišel Mladý papež. Seriál, který nám ukázal, že Jude Law je doopravdy Bůh, a že pro intriky není lepšího místa než Vatikán. Příběh o komplikovaném muži, který se nečekaně stane papežem a úplně rozvrátí zaběhlé pořádky v církvi, je oslavou geniality italského režiséra Paola Sorrentina. Ten vás po celých 10 epizod drží v napětí a servíruje vám podívanou, která se žánrově snad ani nedá zařadit. Má to Juda Lawa v nejlepší formě, má to Diane Keaton v roli jeptišky, má to ten nejlepší speech, jaký kdy v seriálu zazněl. Podle nás to má všechno. Amen. 

Komu se bude líbit? Všem, kteří se modlili za dobrou seriálovou zábavu. Už můžete přestat, je to tu! 

Kde ho sledovat? Na HBO GO.

House of Cards

Od bohů pojďme k ďáblům. Seriál House of Cards představuje rovnou dva. Frank a Claire Underwoodovi jsou ti nejtvrdší a nejpodlejší seriáloví psychopati, které byste na svou obrazovku mohli pustit. Zároveň ale oba mají takovou šťávu a charizma, že to rádi uděláte. Dokonale chladná politická podívaná nabízí to nejlepší ze života mocných a skvěle vás vtáhne do zákulisní hry o Bílý dům. Malé upozornění: právě běží poslední série, ze které byl pro své soukromé skandály vyšachován Kevin Spacey - a kvalita s odchodem hlavní hvězdy dost utrpěla. Předešlé série jsou nicméně až machiavellisticky dokonalé a rozhodně by vám neměly ujít. 

Komu se bude líbit? Všem, kteří jednou chtějí prorazit v politice. Dívejte se a učte se, jak se to dělá. 

Kde ho sledovat? Na Netflixu. 

Project Runway

Hledáte pořádné guilty pleasure? No tak tady ho máte. Project Runway je naprosto bizarní módní reality show, ve které soutěží skupina designéru, kteří mají za úkol vyrobit co nejpovedenější a nejoriginálnější oblečení. Samozřejmě to nemají vůbec lehké - mají na to málo času, je tam hodně kamer a stresu, a navíc v porotě sedí třeba Heidi Klum nebo Michael Kors. Myslíte si, že by vás nebavilo hodinu koukat na pár individuí, která se snaží spíchnout co nejhezčí šaty? Taky jsme si to mysleli. A pak jsme viděli všechny sérky. Je to boží. 

Komu se bude líbit? Fanouškům Heidi Klum, která na konci každého dílu řekne "auf Wiedersehen". My vám říkali, že je to debilní. 

Kde ho sledovat? Na Netflixu. 

Breaking Bad

Asi se shodneme na tom, že učitelé chemie jsou zlo. A teď si představte, že máte učitele chemie, který se navíc dá na vaření drog a odhodí přitom všechny morální zábrany. Příběh o tom, jak chutná moc, natočil před 10 lety režisér Vince Gilligan a dodnes se jedná o legendární podívanou. Pro takového Anthonyho Hopkinse je to třeba ten nejlepší seriál vůbec. A to už něco znamená. 

Komu se bude líbit? Pokud máte rádi tragikomedii, tak vězte, že Breaking Bad v téhle kategorii naprosto vládne. Čeká na vás plno bizarních scén, které ale mají takovou hloubku a intenzitu, že je jen tak z hlavy nevymažete. 

Kde ho sledovat? Na Netflixu. 

Newsroom

Zajímalo vás někdy, jak se dělají opravdu dobré televizní zprávy někde daleko v Americe? Seriál Newsroom vás do tohohle prostředí vezme a ukáže vám ho z takové blízkosti, že si budete připadat jako člen štábu. Naprosto geniální podívaná, která vás ve 3 sériích naučí o médiích tolik jako půl roku na vejšce. 

Komu se bude líbit? Všem, které baví média, pravda a svět televizních kamer. Seriál si zamilují i fanoušci herců Jeffa Danielse a Emily Mortimer, kteří si v Newsroomu střihnuli jejich životní role. 

Kde ho sledovat? Na HBO GO. 

Narcos

Plata o Plomo? Že nevíte? Pak je nejvyšší čas pustit si seriál Narcos. Ten vám nejlépe ukáže, že pokud odmítnete stříbro, přijde olovo, a skvěle vám představí boj amerických agentů s kolumbijským drogovým podsvětím. V první sérii navíc zažijete herecký koncert Wagnera Moury v roli Pabla Escobara a tempo se neztratí ani pak. Narcos je něco jako luxusní letenka do Kolumbie - vezme vás přímo na místo a postará se o to, že na tenhle výlet nikdy nezapomenete. 

Komu se bude líbit? Pokud vás baví seriály o drogových kartelech, tak Narcos je jejich králem. A jestli se vám líbil film Město bohů, tak si Narcos zamilujete od první minuty. 

Kde ho sledovat? Na Netflixu.