9 letošních koncertů v Česku, které byste neměli zmeškat

od Eliška Bencová -
5 min

V roce 2019 se stane spousta úžasných věcí. Mezi ně patří i následující koncerty, které do Česka přivedou jak současné hvězdy, tak i naprosté legendy hudebního světa. A my se postaráme o to, abyste nic z toho nezmeškali!

7., 8. a 9. dubna – Bob Dylan

Legendární americký písničkář chystá na jaře hned tři koncerty v pražské Lucerně, kde představí svoje nové album Triplicate, ale taky své největší hity jako Blowin‘ in the Wind. A tenhle chlápek ví, jak udělat dobrou party!

7. května – Elton John

Výjimečný hudebník se rozhodl ukončit svoji kariéru. V rámci svého posledního turné Farewell Yellow Brick Road Tour se přijede do Prahy rozloučit i se svými českými fanoušky – to vám přece nemůže ujít.

11. a 12. května – LP 

Složila texty pro Rihannu, Christinu Aguileru, Cher nebo Backstreet Boys, umí hrát na několik hudebních nástrojů a unikátní hlas jí mohou závidět ostatní zpěvačky i zpěváci. O jejím talentu se můžete přesvědčit už za pár měsíců na koncertě v Praze.

21. května – George Ezra

Jeho loňský koncert v Praze byl vyprodaný během jediného dne, a tak se tento nedávno objevený talent rozhodl co nejdřív navštívit české fanoušky znova. Pokud jste se tedy minule nevešli do haly, letos to určitě nepropásněte!

22. června – Backstreet Boys

Jeden z nejúspěšnějších boy bandů všech dob přijede do Prahy a přinese nejen svůj 90s vibe, ale i nové album DNA, které se na trhu objeví 25. ledna. Tak vytáhněte svoje o tři čísla větší kalhoty a užijte si to, protože tahle akce bude super.

7. a 8. července – Ed Sheeran

Dlouhodobě populární zpěvák a textař s (celkem nepřehlédnutelnými) irskými kořeny vyráží na další turné a zavítá i do Prahy. Původně tady měl mít sice jen jeden koncert, ale vzbudil jím takové šílenství, že souhlasil rovnou se dvěma.

12. července – Sting

Po loňské návštěvě Prahy se Sting vrací do Česka – tentokrát to ale pojme trochu komorněji. Vystoupí v zahradách zámku ve Slavkově u Brna a slibuje, že zazní hlavně největší hity jak jeho sólové kariéry, tak i skupiny The Police.

20. a 21. srpna – The Offspring

Rock for People slaví svoje 25. narozeniny a rozhodli se pro oslavu ve velkém stylu. Na to si nemohli vybrat nikoho lepšího, než šílence The Offspring, kterým tady zorganizovali rovnou dva koncerty – jeden na hradu Loket a druhý na Brněnském výstavišti.

8. září – Ariana Grande

Začala sice v seriálu na Nickelodeonu, brzy na to se jí ale podařilo prorazit v hudebním průmyslu a její popularita stále stoupá. V rámci svého světového turné s albem Sweetener letos konečně dorazí i do Prahy a bude to rozhodně stát za to.