Autoři

Andrea Malcová

Vášnivá pejskařka, introvertka 3. stupně, bojovnice za práva malých lidí a sportovkyně, která je neustále v pohybu. Pokud nemá hlad, je dokonalou partnerkou. Chtěla by se naučit skákat šipku, pískat na prsty a nebát se pavouků. Jednou bude žít s přítelem na jachtě. Nebo taky ve vile na Bali. Nebo v obytné dodávce křižovat Evropu. Nebo ve srubu někde na Šumavě. Ještě není úplně rozhodnutá, ale určitě to bude boží.

Zobrazit články

Aneta Mačurová

Šťastná maminka, která se svým pozitivismem snaží změnit svět. Ve volných chvílích (většinou místo spánku) neustále cestuje, i když někdy jen v myšlenkách a relaxuje u sporáku, knížky, blogu nebo jiného pisatelství. To vše nejlépe s hrnkem kvalitní kávy nebo sklenkou dobrého vína v ruce.

Zobrazit články

Avokáda

Parta zpovykanců, která stojí za magazínem Avokáda.

Zobrazit články

Eliška Bencová

Jedna z mála studentek filozofické fakulty, která nemá modré vlasy; hejtr veselých kraviček na obalech mléčných výrobků a fašistů na billboardech; královna kýče a second handů; milovnice středníku. Studuje angličtinu a češtinu, ale ráda má jen francouzštinu.

Zobrazit články

Jan Rosenthaler

Grafoman. Když nepíše pro Avokáda, věnuje se copywritingu, slam poetry nebo klasické poezii. Má na to dost času, jelikož nemá kamarády. Baví se na dnešní dobu dost podivnými zálibami, jako je čtení starých knih, filosofie, alternativní hudba nebo politické vtipy. I když se nedokáže postarat sám o sebe, nejvíc ho tíží osud celého světa, který plánuje do čtyřiceti zachránit. První polovinu tohoto času už bohužel promrhal.

Zobrazit články

Jana Langová

Studentka medicíny, která si ráda od hromady knih a latinských názvů odskočí do světa písmenek. Miluje cestování na všechny způsoby, jejím oblíbeným adrenalinovým sportem je přednášení před publikem a životní lásku našla v knižní sérii o Harrym Potterovi. Ve zbytku volného času velebí svoje blogové dítě Ve Vlnách. Havraspár navždy!

Zobrazit články

Jana Pouzarová

Markeťačka, studentka žurnalistiky, holka z vesnice, wannabe hipster. Používá anglické výrazy tam, kde to vůbec není nutné. Neumí si představit život bez pizzy, piva, lososových tataráků, vtipných videí s kočkami a občasného bizáru. Potkáte ji v hospodě, na rockovém koncertu nebo v divadle. Miluje pocit, kdy všechno sotva stíhá. Nesnáší se za to, jak moc ráno posouvá budík. V ideálním světě žije ve Skotsku, dělá food kritičku nebo vyrábí vlastní značku ginu.

Zobrazit články

Johanka Bursíková

Život si nedokáže představit bez rytmické hudby, zajímavých knih, dobrého jídla a piva. I přes svůj relativně mladý věk má příšerně špatnou paměť na obličeje, takže když se vám představí po třetí, je třeba nebrat si to osobně. Dokud si nevymyslí něco lepšího, tak ji živí marketing. V životě raději hledá smysl než štěstí.

Zobrazit články

Katka Kadlecová

Milovnice médií, věčná studentka a začínající kuchařka. Spí maximálně 6 hodin denně, užívá si hory, instagram a veganský bistra. Při psaní lifestylových článků relaxuje od politických hard news. Je pořád na cestě kamsi, nejlíp s batohem, a ještě líp v Asii.

Zobrazit články

Klára Scholleová

Matfyzačka, která chce utéct na Nová média na FF UK; konzervatoristka, ze které profesionální muzikantka asi nikdy nebude. Miluje hudbu od Ektora po Šostakoviče, kafe, dělání a žraní dezertů, Hearthstone a voly.
 

Zobrazit články

Kristýna Pilná

Feťačka zážitků závislá na vodních sportech, (ne)vinnejch střicích a dvojsmyslech. Otevřeno každý den. Happy hour od 17:00 do 19:00. Too much is never enough.

Zobrazit články

Lída Maršálková

Věčně bojuje s nedostatkem času, zamračenými lidmi a prokrastinací. Miluje výběrovou kávu, Vídeň, křečky, bílé víno, sýrovou pizzu, bowling a černobílé filmy. Má pět let rozepsanou knihu, kterou ale určitě jednou dokončí.

Zobrazit články

Lucie Javorková

Narozena ve znamení lva, jestli na to někdo dá. Kromě psaní pro Avokáda se živí copywritingem a rozjíždí kariéru baristky. Když nepracuje, bloguje o svatbách na svém webu budemesebrat.com, vaří, jí, pije kafe a víno, nebo se tahá o ponožky se svým jezevčíkem Čedarem.

Všechno dělá zásadně na poslední chvíli. Ráda kritizuje, ale sama kritiku nesnese. Ani tu konstruktivní.

Zobrazit články

Lucie Kulhánková

Milovnice černého oblečení a barvených ponožek. Nejčastěji ji najdete v kavárně s nosem v knize a notýskem v ruce. Snaží se minimalizovat, naučit španělsky a hodně cestovat. Hlavně se nikdy nezastavit. Je velká milovnice všeho skandinávského, zvlášť skořicových rolek a litrů kafe.

Zobrazit články

Lukáš Martínek

Ve sluchátkách mu pořád hraje ta samá písnička. Miluje spontánní cesty do ciziny a čas mezi desátou večer a druhou ráno. Jeho nejoblíbenějším sportem je korejská liga ve Starcraftu. V 70ti se chce ohlédnout a říct si, že život byl super.

Zobrazit články

Markéta Pešková

Do převážně lifestylových médií píše už přes 10 let a její texty se objevily jak v tištěných, tak i online magazínech. Jejími hrdiny jsou Banksy, Jo Nesbø, Keira Knightley a Moby. Baví ji inline brusle, paddle boarding a snowboarding, je neustálým běžeckým začátečníkem, ráda čte a sleduje seriály na Netflixu. Miluje cestování s tím, že se zeměmi nejradši projídá.

Zobrazit články

Martina Žilková

Píšící introvertka, kterou baví minimalismus, slow lifestyle a bílí králíčci. Jejími životními vzory jsou Ciri a Geralt, Tyrion Lannister a dvojčata Weasleyovi. Ve volném čase bloguje, čte, občas si střihne nějaký RPGčko, zahlcuje svůj byt kytkami všeho druhu a sní o malém domku s velkým výhledem.

Zobrazit články

Michaela Leraková

Michaela má ráda psaní, politické memes, nekorektní humor, mindfucky všeho druhu, deskovky, křečky, powerlifting, brnkání na kytaru, behaviorální ekonomii, karnevaly, bílé víno, vůni prášku na praní, Die Antwoord, čokoládu a superhero movies.

Zobrazit články

Monika Kosová

Když se jí v šesti letech ve škole zeptali, co chce dělat, odpověděla bez váhání, že bude novinářkou. Od té doby sbírá příběhy a pokládá sobě i druhým mnoho otázek. Má toulavé boty, i když svět brázdí nejčastěji s bosýma nohama. Nejraději píše ve stínu palem nebo na svazích hor. A často medituje, ať už v lotosové pozici, na surfu ve vlnách nebo s pečenými banány.

Zobrazit články

My

Parta zpovykanců, která stojí za magazínem Avokáda.

Zobrazit články

Petra Plintová

Studentka psychologie, která vás tajně neanalyzuje a ani vám nevyřeší všechny problémy. Má ráda hezké věci a hezká slova jako obláček nebo čokoláda. Vlasy si barví červeným vínem, umí odříkat otčenáš latinsky a slovo nejkulaťoulinkatější třikrát po sobě.

Zobrazit články

Redakce

Parta zpovykanců, která stojí za magazínem Avokáda. 

Zobrazit články

Tereza Brůžková

Studentka žurnalistiky zainteresovaná do politiky, pro niž je sledování přenosu z poslanecké sněmovny opravdová zábava. Dokáže strávit hodiny projížděním Spotify, kde si nejraději pouští alternativní, indie nebo minimalistickou hudbu, a nedokáže si představit den bez Oasis, Arctic Monkeys, Depeche Mode nebo Nilse Frahma a Philipa Glasse. Nejšťastnější je při cestování a momentálně je zamilovaná do Barcelony, kam se plánuje po dokončení studia přestěhovat. I proto se teď na Erasmu v katalánské metropoli v čase mezi popíjením sangrie a studováním učí katalánštinu.

Zobrazit články

Tereza Cerhová

Cestování všeho druhu, chlupatý miláčci a dobrý jídlo - moje záliby v kostce. Kromě toho jsem velkou fanynkou focení, točení i marketingu, kterému se věnuji téměř šest let. Máte rádi srandu? Budeme si rozumět!

Zobrazit články

Tereza Konířová

Editorka Avokád, která navíc občas napíše i nějakou svojí (avo)pecku. Miluje organizování, plánování, těšení se a svého kocoura ❤.  Potěšíte jí čokoládou všeho druhu, kávou s hustou mléčnou pěnou a tipem na dobrý seriál, který ještě neviděla.

Zobrazit články

Viliam Ševela

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Nulla non arcu lacinia neque faucibus fringilla. Mauris dictum facilisis augue. Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium doloremque laudantium, totam rem aperiam, eaque ipsa quae ab illo inventore veritatis et quasi architecto beatae vitae dicta sunt explicabo. Maecenas lorem. Morbi scelerisque luctus velit. Etiam neque. Maecenas aliquet.

Zobrazit články