Mezi banány v Polsku našli 220 kg kokainu. Avo toast #25

od Lukáš Martínek -
5 min

Vítejte u Avo toastu, našeho přehledu bizarností, které se staly tento týden. Přejeme vám fajn čtení! 

Mezi banány v Polsku našli 220 kg kokainu 

Zaměstnanci polského supermarketu Kopretina si při vybalování zboží všimli, že v zásilce banánů jsou ukryté podezřelé balíčky, které obsahují čistý kokain. Zaměstnanci supermarketu odolali pokušení a neuspořádali předvánoční zasněžený večírek, ale místo toho vzorně zavolali policii, která zásilku zajistila. Banány z Ekvádoru obsahovaly celkem 220 kilogramů kokainu a policie nyní zjišťuje, zda zásilka putovala na polský trh, nebo bylo Polsko jen tranzitní zemí. 

Vědci otestovali, za jak dlouho projde hlava panáčka z Lega trávicím traktem

Neděláme si legraci, tohle se vážně stalo. Výzkumníci z několika zdravotnických institucí v Austrálii a Velké Británii si položili jednoduchou otázku: pokud člověk spolkne hlavu panáčka z Lega, jak dlouho potrvá, než se hlava dostane z těla ven? No a znáte výzkumníky - oni co si nezkusí, to nemají - a tak mezi sebou našli 6 dobrovolníků, každý z nich slupnul jednu kostičku a pak už se jen čekalo, měřilo a počítalo, kdy to půjde ven. 

Výzkum ukázal zajímavá data. Časy, kdy kostka Lega prošla tělem, se velmi lišily: nejméně to bylo za 1,14 dne a nejdéle 3,04 dne. Průměrná doba pak byla 1,71 dní. Jednomu z výzkumníků se pak hlavičku i přes údajnou velkou snahu objevit nepodařilo. Není jasné, jestli mu zůstala v těle, nebo jestli jen nebyl při pravidelných kontrolách dostatečně bedlivý. A to je, vážení, všechno. Takhle se dnes dělá výzkum. Marie Curie-Sklodowská kdysi sama objevila radium a polonium - holýma rukama na to chudák sahala. A dnes vědci polykají kostičky od Lega.

Žena zavolala policii na hlučného souseda, ten vyháněl červotoče rokenrolem 

Strážníci z Pardubic měli v týdnu výjezd k zajímavému případu. Zavolala si je žena, která si stěžovala na to, že její soused ruší noční klid hlasitou hudbou. Když pak strážníci navštívili souseda a žádali ho o vysvětlení, ten jim odpověděl, že si chtěl vyzkoušet návod na vyhánění červotočů hudbou, který viděl v televizi. A tak si pustil rokenrol. 

„Oba byli ve svém tvrzení velmi umanutí. Zatímco muž obhajoval nutnou likvidaci červotočů nejen hudbou, ale i octovými návnadami, žena zase neustále tvrdila, že jí doma hučí zeď,“ řekla k tomu mluvčí pardubických strážníků Lucie Klementová. Strážníci už pak do sporu dále nezasahovali, poslechli si rokec a odjeli. 

Z téhle story mimochodem kouká jeden velký life hack. Jestli budete někdy u vás doma pořádat party a sousedi si na vás budou stěžovat kvůli hluku, řekněte, že vyháníte červotoče. Je to neprůstřelný. 

Jinak když jsme u toho rokenrolu, tady od nás máte jednu supr old school písničku - třeba vás pěkně naladí na víkend! 

Užijte si ho a těšíme se zase za týden!