Šéf Googlu na koberečku. Avo toast #27

od Lukáš Martínek -
5 min

Vítejte u Avo toastu, kde pro vás chystáme ty největší bizarnosti za uplynulý týden. Přejeme vám fajn čtení! 

Šéf Googlu vysvětloval, proč se při vyhledávání slova idiot objeví fotky Trumpa

Americký Kongres si v týdnu pozval na kobereček Sundara Pichaie, šéfa Googlu. Ten musel vysvětlovat, jak Google funguje, a jestli jsou výsledky jeho vyhledávání zcela objektivní. Jednu z nejnepříjemnějších otázek položila Pichaiovi kongrasmanka Zoe Lofgrenová. Ta se ho zeptala: "Pokud si teď do vyhledávání zadám slovo "idiot", tak se mi v obrázcích objeví fotka Donalda Trumpa. Právě jsem si to vyzkoušela. Jak je to možné?"

Huh. Taky by vás v tu chvíli polilo horko a měli byste chuť říct, že zrovna tenhle výsledek docela sedí? My jo - a proto neděláme v Googlu. Pichai se ale zachoval jako správný generální ředitel. Ve svém minutovém monologu bez mrknutí oka vysvětlil, že Google se při vyhledávání řídí zhruba 200 různými faktory, že vyhledávač je naprosto objektivní, že je to celé jen náhoda, a tak. Však tohle korporátní žvatlání znáte. Google tak slyšení v Kongresu ustál a nemusí se bát žádných dalších nepříjemností. Což je fajn. Vyhledávač, který při zadání slova idiot vyplivne fotky Donalda Trumpa, budeme dál rádi používat. 

Marihuana pro unavené maminky

Briteside - říká vám jméno téhle firmy něco? Je to startup, který v Kanadě rozváží marihuanu. Takové Dámejídlo pro trávu. V Kanadě je totiž nově marihuana povolená a byznys kolem ní kvete. A tak se firmy ze všech sil snaží urvat si pro sebe co největší kus koláče. Třeba tím, že svými reklamami cílí na unavené maminky. Za nás je tohle ten nejvíc cringe spot roku a připadáme si trochu jako v Black Mirror

Jaromír Soukup jede dál, má už 11. pořad 

Jmenuje se Moje zprávy plus, ale to vem čert, stejně se na to nikdo nedívá. Špatné je, že to znamená, že Jaromír Soukup brzy obsáhne 100% vysílacího času své televize. A znáte tyhle typy, jemu to stačit nebude. Vyzýváme majitele všech ostatních českých televizí, aby si na Soukupa dali pozor a v žádném případě mu k moderování nesvěřovali ani ty nejmenší pořady. On je jako jeskyňky: podáte mu prst, on ukousne celou ruku a než se nadějete, tak bude celá vaše televize jeho. A kdyby se Soukup objevil třeba vedle Lucky Borhyové, tak to už bysme nedali. To by bylo horší jak ta reklama na trávu. 

Kurýr Zomata dostal hlad

A na závěr jeden hladový řidič. Taky jste někdy tvrdli v zácpě a měli chuť sníst úplně všechno, co jste měli po ruce? Ind na videu ano - jediný problém byl, že to byl kurýr food delivery služby Zomato. Když na něj přišla hladová chvilka, všechno zbaštil, a pak to úhledně vrátil do krabice, aby to mohl předat zákazníkovi. Pro Zomato tahle záležitost znamená nepříjemný skandál; firma už veřejnost ujistila, že jídlo začne přelepovat páskami, a že své kurýry lépe proškolí. PR je to fajnové, ale těžko to příště něčemu zabrání. Hlad je hlad. 

Užijte si víkend!