Televizní Vánoce. Velký přehled toho, jaké filmy si nenechat ujít

od Eliška Bencová -
6 min

Protože právě televizní program je pro nás o Vánocích rok od roku důležitější, letos jsme si řekli, že v tom uděláme pořádek, a přinášíme přehled filmů, které by vám mezi svátky rozhodně neměly uniknout. My si teda jdeme pro ovladač a přejeme vám, abyste si užili Vánoce i Silvestra jako ještě nikdy!

24.12.

Dokonalý trik

"Síla kouzel spočívá v tajemství."

Když Wolverine (Hugh Jackman) a Batman (Christian Bale) soupeří o nejdokonalejší kouzelnický trik, jaký kdy existoval, nutně to musí být pořádné drama. Samozřejmě, dotažené k dokonalosti.

Kdy a kde? Ve 20:00 na Nova Cinema

Sám doma

"Harry, jdu do baráku!"

Zápletka je podivná, Kevin otravný, lupiči až příliš hloupí a nejsympatičtější postavou je nejspíš paní s holuby, ale… z nějakého důvodu ten film prostě vytrvale zbožňujeme.

Kdy a kde? Ve 20:15 na Primě

Pelíšky

"Mě vyslýchali nacisti, děvenko! Na mě si s nějakým takovým nokem nepřijdeš!"

Jak moc se mohou lišit dvoje po sobě jdoucí Vánoce? Hodně, obzvlášť v 60. letech. Pelíšky připomínají český humor, který si umíme udržet i ve chvílích, kdy se náš svět hroutí.

Kdy a kde? Ve 22:10 na ČT1

Ukradené Vánoce Tima Burtona

"Vánoce řídí děsivý král, mocného hlasu každý by se bál. Vydává se vraždit v saních, těžké pytle v silných dlaních. V mrazivé úplňkové noci krouží v mlze jako sup. A říkají mu Satan Kalous!"

Vládce města Halloween se nudí, a tak se rozhodne ukrást svátek vedlejšího Vánočního města a přetvořit ho ke zvrhlému obrazu svému. Chcete to vidět? Stoprocentně.

Kdy a kde? V 00:30 na Nova Cinema

25.12.

Hledá se Nemo

"Tři žraloci? Přepočteno na zuby… osm tisíc!"

Svátky jsou o lenošení, takže jestli nevíte co… tak byste měli plavat. Ideálně po boku ryby s poruchou paměti, vegetariánských žraloků a jednoho pruhovaného vdovce.

Kdy a kde? Ve 14:15 na Nově

Seznamte se, Joe Black

"Nerozčiluj se, Wille. Přivodíš si infarkt a zkazíš mi prázdniny."

Smrt v podobě Brada Pitta si přijde pro Willa, ale předtím si chce s tímto sečtělým smrtelníkem trochu užít pozemského života. Nakonec si ho užívá spíše s jeho dcerou, což situaci dost zkomplikuje.

Kdy a kde? Ve 22:30 na Nově

26.12.

Láska nebeská

"Pozvi ho někam na skleničku a zamíchej do konverzace fakt, že by sis ho chtěla vzít a mít s ním spoustu sexu a dětí. Přemýšlej o tom kvůli nám všem. Jsou přece Vánoce."

Každý vidí kouzlo Vánoc v něčem jiném. Tenhle film v odvaze dělat to, na co bychom si kdykoli jindy netroufli – třeba vyznat lásku.

Kdy a kde? Ve 13:20 na Nově

Shrek 2

"A tohle křoví vypadá jako Halina Pawlovská."

Sonda do života pohádkové smetánky, který trochu rozvíří příchod zlobra, je jeden z nejvtipnějších animáků studia DreamWorks – a přijde i Kocour v botách.

Kdy a kde? V 16:40 na Nova Cinema

Rain Man

"Rozhodně nemám svoje slipy."

Kouzlo filmu o dvou bratrech, kteří se spolu snaží vyjít i přesto, že autismus jednoho z nich je dokáže dostat do vyhrocených situací, spočívá v jeho jednoduchosti. Jen díky ní si totiž užijete složitost vnitřního světa postav.

Kdy a kde? Ve 20:00 na Primě Max

27.12.

Kráska a Zvíře

"Neměl by ses nechat klamat vzhledem, pravá krása se nachází uvnitř."

Láska je slepá, konce šťastné a zlí lidé napravení. Taková dávka pozitivismu se vám bude po obědě obzvlášť dobře vstřebávat.

Kdy a kde? Ve 12:15 na Nově

Mrazík

"Ty máš svaly, já mám čáry!"

Bránili jsme se, ale musíme ho sem dát. Český rýmovaný dabing nemá obdoby a navíc, přiznejte si to, žádný jiný film neznáte nazpaměť tak dobře, jako tenhle. Mimochodem, Babu Jagu hraje chlap.

Kdy a kde? Ve 20:20 na Nově

28.12.

Hříšný tanec

"Bejby nebude sedět v koutě."

On je chudý, ona bohatá, prvně se nemají rádi a pak jo. Celkem neinovativní zápletka nám tady ale nevadí, k tomuhle filmu se přece člověk vrací pro zvedačku a legendární soundtrack.

Kdy a kde? V 17:30 na Nově

Dívka na koštěti

"Co je to biják nevím, ale s tátou asi dneska nikam nepůjdeš. On je totiž králík."

Když už mluvíme o legendárním soundtracku, tak na českou pohádku o neposlušné čarodějnici, ve které má (ještě vlasatý) Jan Kraus jednu ze svých památných rolí, by se vážně nemělo zapomenout.

Kdy a kde? Ve 20:20 na Nově

29.12.

Harry Potter a Ohnivý pohár

"Hermiono, ty jsi vlastně taky holka."

Dneska můžete jít pařit, v televizi to je slabota. Kdybyste ale přece jen radši seděli doma s miskou cukroví na břiše, což naprosto chápeme, můžete večer strávit s dámami z Krásnohůlek.

Kdy a kde? Ve 20:20 na Nově

30.12.

Zelená míle

"John Coffey. Jako kafe, ale psaný jinak."

Neprávem odsouzený obr se zázračnými schopnostmi je už legendou, ale měli bychom vás varovat – tenhle skvělý film vás donutí vybrečet i váš vánoční punč.

Kdy a kde? Ve 20:00 na Primě Max

Čokoláda

"Satan má mnoho podob. Někdy je to zpěvák neslušné písně v rádiu, jindy autor oplzlé knihy. Někdy je to výrobce sladkostí, neboť co vypadá nevinněji, než čokoláda?"

Do bigotního městečka se nastěhuje prodavačka čokolády, která svádí lidi k hříchu – ke sladkostem. Brzy se ale ukáže, že obyvatelé nejsou tak pevné víry, jak se tvářili, a je z toho celkem lahodná podívaná.

Kdy a kde? Ve 22:15 na Primě

Nejvyšší nabídka

"Cokoli může být padělek."

Superbohatý expert v oblasti výtvarného umění je navzdory své popularitě chladným samotářem. Pak se ale poprvé v životě zamiluje a bude donucen zjistit, jestli se dá padělat i láska.

Kde a kdy? Ve 23:35 na Primě Max

31.12.

Kick Ass

"Jestli teď zemřu, nikdy se nedozvím, jak dopadli Ztraceni!"

Teen milovník komiksů se rozhodně stát se superhrdinou, ale brání mu v tom celkem podstatná věc – nemá žádné superschopnosti. A tak vznikla superhrdinská parodie, která nakopává zadky.

Kdy a kde? Ve 20:00 na TV Seznam

La La Land

"Jak jako, že nemáš ráda jazz?"

Muzikál se sympatickým hereckým obsazením vzdal poctu svým kultovním předchůdcům a jeho retro vibe okouzlil spousty diváků. Zakoukejte se do té barevné nádhery, než se vám vychladí šampaňské.

Kdy a kde? Ve 20:00 na ČT2

Nedotknutelní

"Kdo se nehejbe, nemlsá."

Co se od sebe dokážou navzájem naučit dva úplně rozdílní lidé? A kdo komu vlastně pomáhá? Kouzelnou komedii budou vysílat přesně do půlnoci, takže pokud vám nevadí, že budete u přípitku slzet, směle do toho!

Kdy a kde? Ve 22:05 na ČT2

1.1.

Po strništi bos

"Máme vlastenecký včely."

Snímek o životě rodiny v Protektorátu a rozdílných dramatech, které musí různé generace řešit, měl premiéru v roce 2017. Pokud jste ho tedy ještě neviděli, máte na Nový rok příležitost.

Kdy a kde? Ve 20:00 na ČT1

Vratné lahve

"Já jsem vítací typ. To je chlap, kterej se se svou ženou rád vítá. Ovšem… aby mohlo bejt vítání, musí bejt napřed loučení."

Po krátké brigádě jako cykloposlíček, díky které se čerstvý důchodce přesvědčil, že už je opravdu starý, se nechává zaměstnat ve výkupu lahví. A tahle nudná práce celkem dobře ladí s nudou stáří. Nebo ne?

Kdy a kde? Ve 20:20 na Nově