Tohle je 5 celebrit, které si zahrály v Game of Thrones. Jo, taky už chceme rok 2019

od Markéta Pešková -
5 min

My víme, celebrity jsou vám ukradený, Avokáda jsou vám ukradený a jediný, co chcete, je dozvědět se, jak GoT skončí. Jenže my musíme o něčem psát a říkali jsme si, že seznam celebrit, které se v seriálu objevily, má docela potenciál. Na první dobrou to možná není tak fancy téma, ale nebojte, čeká na vás hlava George W. Bushe na kůlu, Coldplay, jeden oblíbený zrzek i další slavní, kteří Game of Thrones milují stejně jako vy.

1. George W. Bush (1. série)

Bývalý americký prezident si zahrál hned v 1. sérii Game of Thrones, a to rovnou v jedné z nejvýznamnějších scén - při popravě Neda Starka Lannisterovými.

Tedy zahrál.. Zahrála si tam spíše jeho hlava. Ta totiž byla nabodnutá na kopí na Cestě zrádců, kde už za chvíli měla přibýt i ta Nedova. Když se to provalilo (a bylo to v době, kdy se ještě nevědělo, jak úspěšný seriál bude), zástupci televize HBO i tvůrci se omlouvali na všechny strany s tím, že to byl omyl v rámci hromadného nakupování rekvizit. Vy jim to věříte? 

2. Ed Sheeran (7. série)

Populární britský zpěvák Game of Thrones miluje, a proto se už dlouho před uvedením na HBO mluvilo o tom, že se objeví v 7. sérii. Spekulovalo se jen o tom, jak velká jeho role bude. Vše pak usnadnilo zjištění tvůrců Davida Benioffa a D.B. Weisse, že Edovou obrovitánskou fanynkou je herečka Maisie „Arya” Williams. 

Proto to byla právě ona, která si ze všech stálých herců z Game of Thrones jako jediná se Sheeranem zahrála. Britský zpěvák představuje barda v 1. díle 7. řady.

3. Of Monsters and Men (6. série)

Vidíte ty malé postavy na ochozech nad pódiem? Ano, přesně to jsou autoři hitů Little Talks nebo Crystals, islandská kapela Of Monsters and Men. I oni jsou velkými fanoušky série. Když se doslechli, že tvůrci rádi přenechávají role bardů skutečným muzikantům, následovala série emailů od jejich manažera. 

Bylo z toho účinkování hned ve 3 dílech: The Door, The Blood of My Blood a No One. Of Monsters and Men si tu zahráli divadelní a hudební skupinu, která pro obecenstvo hraje hru The Bloody Hand.

4. Mastodon (5. série)

Ani metaloví divočáci Mastodon si účast v seriálu nemohli nechat ujít. Asi proto, že by se jejich hudební styl do světa George R. R. Martina příliš nehodil, nebyla jim nabídnuta role potulných bardů. Zato se ale zúčastnili jedné z do té doby nejkrvavějších bitev. Ta se konala u rybářské vesničky Hardhome a 3 členové kapely si v ní zahráli wildlingy, které nemilosrdně sundali White Walkeři.

O vtipnou historku z natáčení se Mastodon podělili s listem The Wall Street Journal. „Stan, ve kterém jsme čekali, až přijdou na řadu naše scény, jsme sdíleli i s jedním hercem, který hrál White Walkera. Už byl namaskovaný, když v tom zavolá na jednoho ze členů štábu - `Mohl bych, prosím, dostat brčko? Rád bych si s ním vypil své horké kakao.`,” popsal Brann Dailor a se smíchem dodal: „Chápete to? Vypadá úplně děsivě, za chvíli nás bez milosti popraví, ale potřebuje brčko, aby si mohl vypít svoje kakao.”

5. Coldplay (3. série a další)

Britští hitmakeři se kolem seriálu motají už nějakou dobu. Nejdřív se bubeník Will Champion objevil v nechvalně proslulé Red Wedding, kde přihlížel k téměř totálnímu vymýcení Starků. Zahrál si tu jednoho z muzikantů, co měli hostům zpříjemňovat náladu. 

Coldplay včetně Chrise Martina mají s Game of Thrones ale společnou ještě další věc - o seriálu natočili satirický muzikál, v němž si zahráli samotní herci z GoT. Dílo vzniklo pro charitativní akci Red Nose Day. Tu založil režisér Richard Curtis (ten chlapík, který režíroval Lásku nebeskou) a jejím cílem je zbavovat svět chudoby. Coldplay a hercům z Game of Thrones se to povedlo na jedničku: s dvanáctiminutovým skečem dokázali vybrat úctyhodných 21 milionů dolarů. Pokud jste video ještě neviděli, tady ho máte.